KARAKTER TASARIMI

Mayıs 14, 2014

 

Bugün karakter tasarımlarımızdan bahsetmek istiyoruz, aylar süren araştırma ve ekip çalışması bizi karakterlerimiz için en uygun sonuca ulaştırdı. Karakter tasarımlarımız gerçeklik ve bilim kurgu arasında bir çizgiyi temsil etmekte.

Yapılacak ilk iş olarak konseptlerin belirlenmesi seçilmiştir. Konseptler günümüz askeri teknolojileri baz alınarak tasarlanmaya başlanmıştır, bu noktada karakterlerimiz için ordu, deniz kuvvetleri, piyadeler gibi sınıflar belirlenmiştir.

Bu yapıyı sağlayabilmek ve gerçekçi olabilmek için çeşitli sınıflar seçilmiş ve karakterlerin hangi sınıflara ait olacakları belirlenmiştir. Bu durum her karakterin sahip oalcağı genel yapıyı belirlemek için önem arz etmektedir.

Sınıfların Belirlenmesi,

Deniz Piyadesi Robotlar: Her deniz piyadesi 200, 300 ve 500 metrelik mesafelerde istikrarlı atışlar yapabilmelidir, tabi ki kısa mesafe atışlarının da istikrarlı olması gerekmektedir. Zor şartlar için tasarlanmaları gerekmektedir, Hayatta kalma kapasiteleri yüksektir, dış uzay tehditleri için koruma sağlarlar. Keşif görevlerinde bul ve yoket uygulamaları için kullanılabilirler. Deniz piyadelerinin techizatlarını kullanırlar ve yok edilmeleri zordur.

Tasarım gelişmiş teknolojik kamuflaj ve zırha sahiptir.

İzci robotlar: Keşif ve arama görevleri için tasarlanmışlardır. Gelişmiş teknolojik kamuflajları sayesinde fark edilmeleri zordur. Aynı zamanda diğer modellere göre çok daha gelişmiş sensörlere sahiptirler, bu sensörler sayesinde neredeyse hiçbirşey onlardan kaçamaz. Nişancılık yetenekleri yüksektir, fark edilmeden istenilen mevziye yerleşirler ve hedeflerini yok ederler. Fark edilmeleri zordor ancak yok edilmeleri çok zor değildir.


Yok edici robotlar: Yok ediciler oyunda tank görevi görmektedirler. Yok edilmeleri çok zordur, büyük ve güçlü yapıları sayesinde ağır silahları kullanabilirler. Yavaş hareket edebilirler ancak çok etkilidirler.


Tamir robotları: Genel amaçla tasarlanmış robotlardır. Uzay gemisinin her yerinde çalışırlar, sayıca fazladırlar. Eksi tip tasarımlara sahiptirler ancak işlerini mükemmel yaparlar.


Yukarıda görmüş olduğunuz gibi,

her karakterimiz bir tanım ve sınıfa sahiptir. Bu tanımalalar sayesinde karakterlerin tasarımlarını yapmak çok daha kolay olmaktadır.

Oyun'un ana karakteri ise sert ve türünün tek örneğidir, diğer robotlara göre çok daha büyük ve güçlüdür aynı zamanda tasarımında yüzü gibi ikonik özellikleri vardır..

Karakterin vücudunu kaplayan sentetik kas yapısının üstünde çok katmanlı zırhı vardır. Bu durum onu çok daha güçlü ve atletik yapmaktadır.

Ana karakter olması ve oyunun yüzü olduğu için Muddy nin çok daha kahramansı olması gerekmekteydi.

Ana karakterimiz Muddy için bu şartlara uygun çok sayıda çizim yapılmış ve en son oyunda görülen hali ortaya çıkmıştır!